Poslať na e-mail

Poslať na e-mail

Na zadaný email príjemca bude odoslaný odkaz na tento produkt. Ak máte otázku k produktu, využite helpdesk alebo navštívte sekciu Kontakt.

Email príjemca:* 
Váš e-mail: 
Vaše meno: 
Vzkaz: 


* Vaše meno a email sa zobrazia v odoslanej správe spoločne s odkazom.

Zvonkohra je hudobný nástroj, ktorý vydáva rôzne tóny na základe dotyku jednotlivých častí, z ktorých je zložený. Zvuk tónu závisí od materiálu a tvaru - najčastejšie sú vyrábané z kovu alebo dreva. Ide o veľmi rozmanitý hudobný nástroj, preto si vyberie každý.

Zvonkohra sa skladá z hlavnej časti – základne, z ktorej vrchnej časti vedie špagát na zavesenie. Zo spodnej časti visia zvončeky či trubice a samotné "srdce" zvonkohry, ktoré prostredníctvom nárazov vydáva požadovaný zvuk.

História a význam zvonkohry

Jej vznik spadá už do roku 1100 pred naším letopočtom. Zvonkohry boli nájdené v krajine starovekých Číňanov, ktoré podľa nich údajne vyháňali zlých duchov a naopak priťahovali duchov mierumilovných. Vďaka svetovému obchodu medzi Západom a Východom sa rozšírili do rôznych kútov sveta, vrátane Európy.

Zvonkohry majú niekoľko významov. Samotný zvuk môže slúžiť na odháňanie vtáctva alebo z duchovného pohľadu zlej sily. Frekvencia zvuku a tón môže tiež uzdravovať, upokojovať našu myseľ a lepšie hojiť aj rany fyzické.

Kovová časť zvonkohry predstavuje radosť, jasnosť či zdatnosť.

Dôležité je tiež umiestnenie zvonkohry – kovové zvonkohry by mali byť umiestnené do západných, severných alebo severozápadných kútov vášho domova. V týchto miestach by mal dobre prúdiť vzduch. Zvonkohra by sa nemala zavesovať napr. nad pracovný stôl alebo posteľ, ale na také miesto v izbe, kde príliš neprúdi energia. Zvonkohru je však možné zavesiť aj napr. do spálne, ale najlepšie do jej rohovej časti.

Skvelé miesto na jej umiestnenie je terasa, balkón alebo iné vonkajšie priestory.

Táto zvonkohra má motív kvetu. Je pestrofarebná a vyrobená prevažne z kovu. Súčasťou je 5 kovových kruhov s pestrofarebnými kvetmi a 3 guličky, ktoré visia na pevných nylonových šnúrkach. Šnúrky sú ozdobené rôzne farebnými korálkami.

Pre dlhšiu životnosť je lepšie zvonkohru umiestniť na také miesto, na ktorom nebude vystavená priamemu slnečnému žiareniu av prípade daždivého počasia ju uschovať do vnútorných priestorov.

Veľkosť produktu: cca 43 x 9,5 cm

Hmotnosť: cca 250 gramov

Balíček obsahuje jednu zvonkohru.

Kontaktný formulár

Kontaktný formulár

Meno: 
E-mail: 
telefón: 
Odesláním formuláře uděluji provozovateli webových stránek dobrovolný souhlas se zpracováním svých osobních údajů, které jsem ve formuláři uvedl. Tyto údaje mohou být použity výhradně pro komunikaci k tématu této zprávy a mohou být uchovány po dobu komunikace.

Sledovať dostupnosť